Własne Data Center czy chmura?


Networking
Zdajemy sobie dokładnie sprawę z tego jak trudne jest to pytanie. W branży IT od dawna trwa spór pomiędzy zwolennikami fizycznych serwerów, a fanami wirtualizacji utrzymywania swojej infrastruktury w chmurze. Własna serwerownia to z pewnością wiele korzyści jak np. szybki dostęp do danych, gwarancja ich bezpieczeństwa, pełna kontrola, a także możliwość dowolnej konfiguracji sprzętu. Ale czy na pewno?

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, iż własna serwerownia przynosi tyle samo korzyści ile i strat. Własny sprzęt wiąże się bowiem z ogromnymi kosztami jego utrzymania. Prąd, klimatyzacja, podzespoły komputerowe - wszystko to generuje bardzo duże opłaty stałe, które z czasem każdego skłaniają ku zadaniu sobie powyższego pytania.


Infrastructure as a Code
Migracja do chmury stanowi naturalny krok w każdym własnym biznesie. Oferowany w tym zakresie model płatności tylko za faktycznie wykorzystane zasoby sprawia, że staje się on wyjątkowo atrakcyjnym. Rozumiemy też, że migracja całości usług jest często niemożliwa, jednak nawet przeniesienie części infrastruktury do chmury daje każdej firmie wymierne korzyści.

Jako wieloletni specjaliści od usług chmurowych proponujemy Państwu zarówno doradztwo w zakresie migracji jak i kompleksowe przeprowadzenie takiego procesu. Pomagamy w dobrze odpowiednich technologii bazując zarówno na wydajności jak i najniższych kosztach utrzymania.